Evropski sklad za regionalni razvoj

Pristop

20.04.2020
Pristop

Pristop je velmi úspěšná evropská poradenská a komunikační společnost se sídlem v Lublani ve Slovinsku. Pristop nabízí celou řadu služeb, od obchodního poradenství a marketingu přes digitální komunikaci, správu událostí a plánování událostí až po monitorování a analýzu médií.

Abyste uspěli v dnešním hektickém světě obchodu, musíte být schopni rychle, efektivně a zároveň profesionálně plnit komplexní požadavky klientů tak, abyste svým jedinečným přístupem vystoupili z davu.

Pristop se s touto výzvou vyrovnává velice úspěšně a naše překladatelská agentura ji také touží zdolat.

Alkemist díky spolehlivým spolupracovníkům, kteří jsou vždy k dispozici, poskytuje překladatelské a tlumočnické služby společně s korekturami rodilými mluvčími v regionálních jazycích, jakými jsou slovinština, chorvatština, bosenština, srbština a albánština, a také ve významných evropských jazycích, jakými jsou angličtina, němčina, francouzština a ruština.

Přestože většina objednávek, které nám Pristop zadává, jsou obsahově kratší texty, je laťka postavená poměrně vysoko. Tyto texty je vždy nutné přeložit ve velmi krátkém čase, přičemž je nutné zachovat preciznost a věrnost originálu, zacílení na publikum a v žádném případě neztratit jazykovou kreativitu.

Ať už se jedná o tiskovou zprávu, finanční zprávu, slogan, propagační text na Facebook, popis produktu nebo reklamní kampaň, věnujeme všem projektům stejnou pozornost, abychom klientovi zajistili kvalitní překlad.

Dobré reklamní texty je těžké vymyslet, a stejně tak těžké je přeložit je.

Během spolupráce se společností Pristop na nás čekala výzva při překladu rýmovaného sloganu pro reklamu na jablečný mošt ze slovinštiny do angličtiny, přičemž jsme museli dávat pozor na to, aby byl text veršovaný, lokalizovaný, vtipný, tematicky vhodný a srozumitelný pro široké publikum. Stejně náročný byl projekt překladu titulní písně populárního televizního seriálu „Přátelé“ pro marketingovou kampaň. Nebyl to však překlad původní anglické verze - naším úkolem bylo překládat slovinskou verzi písně znovu do angličtiny, původní text posloužil jako reference.

Objednávky společnosti Pristop zahrnují také krátké reklamní texty založené na slovních hříčkách, které spočívají v jednom jediném slově. Naším úkolem je uchovat toto slovo výběrem vhodného ekvivalentu v cílovém jazyce, přičemž je potřeba ponechat dostatek prostoru tak, aby slovní hříčka přenesla stejnou zprávu jako v originále.

Jsme vděční společnosti Pristop, že nám jakožto obchodnímu partnerovi svěřuje úkoly, díky kterým se můžeme učit, zlepšovat se a posouvat hranice jazyka.

Těšíme se na budoucí spolupráci a s nadšením očekáváme všechny nové projekty.

Sdílej

Buďte jedineční se společností Alkemist.

Objevte naše služby
Be informed about our news
Soglasje lahko kadar koli prekličete prek povezave, ki je navedena na koncu vsakega obvestila. V primeru preklica bomo vse zbrane osebne podatke izbrisali. Za podrobnejše informacije preberite našo politiko zasebnosti.
Subscribe" name="subscribe" id="mc-embedded-subscribe" class="btn btn-orange btn-newsletter-subscribe" disabled>