Evropski sklad za regionalni razvoj

Nadace Alkemist

Jsme společensky odpovědná společnost, která se stará o lidi. Vzali jsme trochu své dobré vůle, času a peněz, abychom se dotkli srdcí těch, kteří potřebují pomoci.
Rádi bychom ukázali, jak lze i s omezenými zdroji a dobrou vůlí pomoci lidem v jejich prostředí. Ať už to jsou děti, oběti nebo výjimeční jednotlivci nesmírného talentu, kteří potřebují dodat impuls.

Před námi je mnoho dalších výzev, úžasných příběhů a osobností, tak jako nových kapitol, které s vámi rádi otevřeme.

KATARINA TOMŠIČ

Hnací sílou naší Nadace Alkemist, která pomáhá ohroženým dětem, dětem ze sociálně slabých rodin, sociálně ohroženým rodinám i výjimečným jednotlivcům, je Katarina Tomšič, uznávaná odbornice z oblasti sociální péče (adopce a pěstounství) a sociálně-právní ochrany dětí. Dobročinné, právní a publicistické činnosti v nadaci se věnuje s oddaností a empatií, kterou čerpá z vlastní životní zkušenosti, protože i ona sama byla adoptována. Při své práci vstupuje do kontaktu s orgány a významnými osobnostmi z oblasti celého jadranského regionu, poskytla i řadu rozhovorů za účelem destigmatizace adopce a pěstounství.
AKCE, KTERÉ JSME DOPOSUD ORGANIZOVALI:
2018

Keňa 2018

V únoru 2018 jsme do Keni opět přinesli mnoho radosti, jakož i konkrétní zlepšení díky pomoci dárců. Rozmanitý tým "Nadace pro lepší svět" měl letos 11 členů, což je doposud nejvyšší počet. Za pouhé dva týdny jsme navštívili všech 10 základních škol účastnících se projektu pomoci znevýhodněným dětem. Společně jsme za školní rok 2018 zaplatili školné za 81 žáků. Na Základní škole "Ragak" jsme namontovali první dávkovač vody pro celou školu s příslušnými instalacemi a na stejné škole jsme zrekonstruovali učebnu, která se prakticky rozpadala. Základní školu "Uhanga" jsme oplotili a vybavili ji vstupní bránou, díky čemuž se budou moct postarat o bezpečnost zvířat ve škole. Škola sama chová kozy, ovce a kuřata, aby zvýšila samostatnost v zásobování potravinami a mohla tak poskytovat alespoň jedno jídlo denně nejohroženějším dětem.

07.02.
2014

Keňa 2014

Keňa 2014

Alkemist hrdě sponzoruje vzdělávání 20 žáků na základních školách v Keni.

01.02.
2012

Našich prvních 1095 kroků

V pátek 8. června se ve festivalovém sále v Lublani konal charitativní koncert při příležitosti vydání prvního zápisníku pro adoptované děti "Našich prvních 1095 kroků". Autorka Katarina Tomšič se zabývala některými důležitými otázkami, s nimiž se adoptivní děti i jejich adoptivní rodiče setkávají během svého vyrůstání. Nadace Alkemist se ráda zúčastnila projektu, poskytla finanční podporu a pomohla připravit překlad.

08.06.

Svatopluk Božak na RAAM

Sportovních úspěchů na nejvyšší úrovni může dosáhnout pouze prvotřídní člověk. Ultramarathonský cyklistický závodník Svatopluk Božak v sebe věřil i přes jeho nezáviděníhodnou finanční situaci a obtížným životním podmínkám. Strojní inženýr, který společně se svou rodinou těžce přežívá z měsíce na měsíc, vytrval ve svém sportovním úsilí a následoval svůj jediný cíl: dokončit jednou nejnáročnější cyklistický závod na světě - Race Across America. Deset dní a 15 hodin neúnavného šlapání stačilo na šesté místo. V rámci Nadace Alkemist překladatelské společnosti Alkemist chceme podporovat výjimečné jedince, jak jen to jde, proto jsme obzvláště hrdí na Sváťův - jak mu z lásky říkají přátelé - úspěch. Nadace Alkemist finančně podpořila Sváťův pobyt v Americe.

01.07.

Skupina "ReLight" a jejich debutové album "Evermore"

Skupina

Nejprve byla hudba, s ní přišlo slovo a se slovem přišel hlas. Ve spleti životních situací se načtly zkušenosti a emoce, které se postupně, akord za akordem, slévaly do alegorických metafor se všemi vzestupy a pády, aby se ve snaze po hudební dokonalosti spojily pod jménem ReLight.

Díky Alkemistu vydala skupina Relight v březnu své debutové album "Evermore" (Alkemist, 2012) a toto vydání bylo doprovázeno promo koncertem ve Staré elektrárně v Lublani. Album, které obsahuje jedenáct originálních písní, bylo natočeno ve Studiu "Metelkova" s producentem Rokem Podbevškem, o finální zvukovou úpravu se pak postaral Aco Razbornik z prestižního lublaňského Studia "Tivoli". Album "Evermore" se tematicky zaměřuje na každodenní duševních stavy jednotlivce a jeho reflexi současného světa a ponechává prostor pro intimnější rozjímání o pochmurnějších zážitcích pramenících z umělecké introspekce.

01.03.
2010

S "Rožmarinkami" na charitativním koncertu "Podpoř dítě"

V neděli 7. března se v lublaňském Festivalovém sále uskutečnil humanitární koncert k výročí 15letého působení skupiny "Rožmarinke". Výtěžek z koncertu je určen dětem z Domu mládeže Malči Beličevové. Podporu poskytla také překladatelská společnost Alkemist.

07.03.
2009

Alkemist pro Ostržekovy děti

Alkemist pro Ostržekovy děti

Mrazivého časného rána jsme překvapili děti v zrekonstruované mateřské škole "Ostržek" v Novém Městě. Dětem ze skupiny "Kuřátka" jsme věnovali 53 obrázkových knih a několik didaktických hraček, díky nimž se naučí něco nového.

24.12.

Sponzorské dary věnované dětem v Domově mládeže Malči Beličevové

Překladatelská společnost Alkemist se rozhodla použít prostředky určené na dárky pro obchodní partnery a spolupracovníky k tomu, aby vzala asi 50 chráněnců Domu mládeže Malči Beličevové do vodního parku Atlantis. Tam děti strávily krásné zimní odpoledne plné koupání a smíchu. Poté se děti připojily k oslavě výročí založení Nadace Alkemist. Lahodný dort osladil dětem bříška a nás za odměnu potěšily jejich upřímné dětské úsměvy.

16.12.

Alkemist podpořil dětskou akci Ex Tempore 2009

Alkemist podpořil dětskou akci Ex Tempore 2009

Na mezinárodní den muzeí se žáci ze škol ve třech obcích - Dobrepolje, Grosuplje a Ivančna Gorica shromáždili na zeleném prostranství před základní školou v Dobrepolji, aby v rámci tradiční akce Ex Tempore vytvořily živou stavbu z vrbového proutí. Během slunného dopoledne postupně vznikala z větví vrby stavba, kterou děti samy očistily od listů a zasadily do svislé konstrukce ekologického domku. Až se domek zazelená, poskytne dětem v Dobrepolji stín. Nadšení dětí a studentů by v budoucnu mohlo inspirovat vytvoření podobných staveb na dalších místech, jak si to přejí i v Alkemistu, a proto podporují takovéto projekty mládeže.

14.05.
2008

Pračky v Železnicích

Nadace Alkemist odstartovala svou první akci v Železnicích, když jsme společně s naším partnerem BSH "Domácí spotřebiče" darovali pračky pěti rodinám postiženým přírodní katastrofou.

15.01.
Be informed about our news
Soglasje lahko kadar koli prekličete prek povezave, ki je navedena na koncu vsakega obvestila. V primeru preklica bomo vse zbrane osebne podatke izbrisali. Za podrobnejše informacije preberite našo politiko zasebnosti.
Subscribe" name="subscribe" id="mc-embedded-subscribe" class="btn btn-orange btn-newsletter-subscribe" disabled>